hama

כך הצלתי את מערכת היחסים עם חמותי בזכות מנעול קודן

נכון שתמיד נשים מספרות בקבוצות פייסבוק, על חמותן הקשוחה, ועל כך שהיחסים תמיד מתוחים קצת? אז אצלי זה היה יותר גרוע מכל הסיפורים ביחד. ולא בגלל שחמותי היתה בנאדם רע או קשה, אלא בגלל דבר אחד קטן: היא תמיד היתה קופצת לבקר בלי שום התרעה מראש, ומצפה שמישהו יהיה בבית לחכות לה. לרוב, כמובן, היא קבעה עם אחד מדיירי הבית (שלא נגיד את שמו, רק נציין שהוא הבן שלה), שפשוט הניח שמישהו אחר יחכה לה בבית, ושכח לעדכן. המצב הלך והחריף, וחמותי הפכה להיות עוקצנית ומרושעת כלפי, על כך שהיא מגיעה בשני אוטובוסים עם סל מלא בכל טוב, ואילו אני, האגואיסטית, לא טורחת לנחש שהיא מגיעה ולחכות לה בבית עשרים וארבע שעות ביממה. ובינינו, מה שהכי כאב לי, זאת העובדה שחמותי היא טיפוס שלא מסוגל לראות בלגן או ליכלוך, וכל מה שאני צריכה לעשות זה בעצם להזמין אותה, ולהשאיר כלאחר יד ערימת כביסה לקיפול בטווח הראייה שלה, כלים בכיור, ואולי גם כמה מצרכים על השיש, להכנת עוגה או תבשיל ש”התכוונתי” וגם “תכננתי” לבשל / לאפות. היא היתה מגיעה, וכשמישהו היה בבית היא גם היתה נכנסת, מקפלת כביסה, שוטפת כלים וגם מכינה לנו משהו טעים.

אבל כל הטוב הזה הלך והתרחק ממני. מה עושים? דקה לפני שהתפטרתי מהעבודה כדי לשבת בבית ולחכות לה ולביקוריה הספונטניים, שמעתי מהבוסית על מוצר שלא שמעתי עליו בחיים. כן כן, אני יודעת שהמילה “סמארטפון” קופצת לכם לראש, אבל חמותי לא יודעת להסתדר עם פלאפונים, ואומנם יש לה פלאפון אבל היא לא יודעת לצלצל ממנו ולהגיד לנו “עומדת אני על סף ביתכם, חושו ומהרו נא לפתוח לי את שערי ארמונכם”. לדעתה, עלינו לנחש באמצעות טלפתיה שהיא הגיעה אלינו, או לעשות את הדבר המוזר הזה – לדבר אחד עם השני – כדי להבין שבעלי קבע אתה היום בשעה חמש, מתוך הנחה שאני אהיה בבית, כי מה הגיוני יותר מכך שאני אהיה בבית ברעננה, כשאני בכלל בסופ”ש חברות בלונדון?

אז מה המוצר הזה שלא שמעתי עליו והציל את חיי, אתם שואלים? מנעול קודן. כן, לא נשמע הכי סקסי, אבל זה הדבר הכי נוח ויעיל בעולם, שלא לדבר על בטיחותי, אם אתם פחדנים כמוני. מדובר במערכת נעילה שמייתרת את הצורך במפתח – הכניסה היא באמצעות הקשת קוד, וזה הכי נוח בעולם משלוש סיבות עיקריות:

לא יודעת איך זה אצלכם, אבל אצלנו יש שלושה ילדים וכלבה, וכולם מאבדים את המפתח פעם בכמה חודשים (טוב הכלבה אולי פחות). איבוד המפתח / שיכחה שלו בכל מיני מקומות אקראיים, מצריכים מאיתנו שעות של חיפוש בכל מיני גינות שעשועים, גינות כלבים, מגרשי כדורסל ובתי ספר – ואחרי שאנחנו מרימים ידיים, אנחנו הולכים לישון בפחד ובתחושה שעוד שנייה יפרוץ לנו הביתה גנב, ועל צווארו תלוי סרט וורוד עם המפתח של אחד מילדי הבית. ביום שאחרי אנחנו מתווכחים מי ילך לשכפל מפתח, אבל רגע, צריך את המאסטר – ומי יודע איפה הוא? לא משנה, נישן גם הלילה בחשש שמישהו מצא את המפתח. מנעול קודן פשוט מוחק את הבעיה הזו לחלוטין! אין מפתחות, אז אין מה לאבד.

האם קורה לכם הרבה, שהילדים שלכם הניחו שאתם תהיו בבית, או שכחו את המפתח בבית והלכו לבית הספר? בטוח שכן, זה קורה בכל בית. אז במקום שיזעיקו אותנו ממקום העבודה שלנו, וניסע שעה לכל כיוון כדי להכניס הביתה ילד שישב שעה בחוץ וחיכה לנו (בשמש או בגשם), באמצעות מנעול קודן (שאגב, מתאים לדלתות ולמערכות נעילה קיימות) הילדים פשוט מתקתקים את הקוד, ונכנסים. את הקוד אפשר להחליף פעמים רבות, גם מרחוק. כמה קל, כמה נוח, כמה החיים פשוטים.

הגענו לסיבה האמיתית. החמות. כמה פעמים קרה לכם, שמגיעה אליכם הביתה אורחת, שתכלס לא קיבלתם מראש התרעה על בואה? בעזרת מנעול קודן היא (או כל אורח אחר שאנו חפצים ביקרו) תוכל להיכנס, ואם בא לה, היא גם תשמח להפיג את שיעמומה בבית הריק בהכנה של עוגה טעימה, או איזו ארוחת ערב.

כמובן שטרחתי לספר לחמותי שכל עניין הקודן היה רעיון שלי ושעשינו את זה במיוחד בשבילה, אז עכשיו היא די מחבבת אותי, החיים שלי טובים. נשאר לי רק להוציא כמה מצרכים ולהשאיר אותם באופן אקראי על השולחן במטבח. יש לכם רעיונות לארוחת ערב?

לקבלת הטבה מיוחדת השאירו פרטים

דילוג לתוכן