22

הטרנד החדש בקרב מתאמנים – כניסה לחדר כושר באמצעות זיהוי ביומטרי

טרנדים הם סגנונות אופנה ולייף סטייל שבאים ונעלמים. לעיתים קרובות הם אבסורדיים, מוזרים, קשים לעיכול ומעורר תדהמה. אבל יש פעמים, בהם הטרנד מצביע על מגמה חיובית ומתקדמת, שמהווה חלק ממאמץ לשפר את איכות החיים, ובעיקר לתת שירות מצוין. הטרנד החדש שפושה בחדרי הכושר היוקרתיים הוא לאפשר למתאמנים להיכנס באמצעות זיהוי ביומטרי. בניגוד לטרנדים ביזאריים, פה מדובר על מגמה חשובה וחכמה, שמאפשרת למתאמן לשמור על ריחוק חברתי (אין אינטגרציה אנושית) מהרגע שהוא נכנס לחדר הכושר. בעיקר, זה מאפשר לבעלים של חדרי הכושר ולמאמנים קצת חופש, ומשחרר אותם מלהיות כלבי השמירה של חדר הכושר, לבדוק את המנוי של כל אחד – וכן הלאה.

איך מתבצעת כניסה ביומטרית לחדר כושר?

מנעול ביומטרי הוא מנעול ללא מפתח, אלא עם מתקן מתוחכם שמזהה את הנכנסים באמצעים ביומטריים כמו טביעת אצבע, זיהוי קולי, רשתית העין ועוד – כשברוב המקרים מדובר בטביעת אצבע. המתאמן מגיע, מניח אצבע (ניתן להציב בסמוך לדלת מיכל עם אלכוג'ל), ומקבל זיהוי בהתאם להרשאה שלו, כפי שקיבל אותה כשעשה את המנוי לראשונה. מתאמנים אוהבים לקבל יחס אקסקלוסיבי בחדר הכושר שלהם, ועצם הכניסה עם זיהוי אישי מתוחכם כמו טביעת אצבע, נותנת להם תחושה של בעלות קטנה על המקום, ותחושת השתייכות למשפחת הכושר.

אין צורך בשומר בכניסה

ברור שהדלת לחדר הכושר לא יכולה להישאר פתוחה. חדר הכושר כולל ציוד יקר מאד, ומעבר לכך, אנחנו לא רוצים שאנשים שאינם מנויים פשוט ייכנסו למקום. המנעול שומר על בטיחות ובטחון המתאמנים והציוד, ובמקביל, מייתר את הצורך לשלם משכורת לשומר בדלת.

דוח מפורט לגבי כל מי שנכנס לחדר הכושר

מנעול לחדר כושר מנפיק גם דוח, שבו ניתן לראות מי הגיע, מי לא, ולבנות עבורם מערך התרעות שמחזק את הקשר בין בעלי המכון ובין הלקוחות. למשל, אדם שלא ביקר זמן רב יקבל פתאום הודעה שמזמינה אותו לשוב ולהתאמן, או מתאמן קבוע יקבל הודעת חיזוק על התמדתו, ואולי צ'ופר קטן בדמות תקופת אימונים נוספת, אימון אישי או מתנה קטנה. בנוסף, הדוח חשוב למקרה שתרצו לעשות בירור, אם מתאמן מסוים הגיע בשעה מסוימת לחדר הכושר, אם חדר הכושר התמלא יתר על המידה (בתקופות שאינן קורונה, כמובן, ואין צורך לקבוע תור במיוחד כדי להגיע לאימון). הדוח חשוב גם כדי לדעת מתי הגיע הצוות המקצועי לחדר הכושר, המאמנים האישיים, פקיד/ת הקבלה, וכן הלאה.

ניתן לשלב את הכניסה עם מידע נוסף ויעיל עבור המתאמן

פעולה נוספת שניתן לעשות כדי לשדרג את השירות האישי, שאפשר לעשות בעזרת מנעול לחדר כושר שהוא גם ביומטרי, זה לתת מידע חשוב ומועיל לכל מתאמן שמגיע – בהתאם לתוצאות האחרונות שלו. הבעלים של חדר הכושר יכולים למנף את העובדה שהם יכולים לדעת מתי בדיוק כל אחד מגיע למכון, ולהכין עבורו קובץ מידע שמסכם את הפעילות שלו, למשל, לספק את נתוני המשקל האחרון שנמדד לו, את מספר הקילוגרמים שהוא הרים, את סך השעות שהוא בילה בחדר הכושר ועוד. תתפלאו לדעת כמה מתאמנים מעריכים את המחוות הקטנות האלה, שבעזרת מאגר ביומטרי כל כך פשוטות ונגישות. זה מקרב את המתאמן לחדר הכושר שלו, יוצר קשר אישי, ומבטיח שברוב המקרים המתאמן ירצה לחדש את המנוי גם בשנה הבאה.

בעלי חדר הכושר יכולים לתכנת את הרשאת טביעת האצבע בהתאם לתקופת המנוי

אנשים שבאים להתאמן לאחר שתקופת המנוי שלהם נגמרה, לא בהכרח עושים את זה בזדון ומתוך רצון "לדפוק את המערכת". לעיתים קרובות הם פשוט לא מודעים לכך שנגמרה תקופת המנוי, הם לא קראו את ההודעה שנשלחה אליהם, הם בקושי מבקרים במכון – או שהם אכן החליטו לנסות ולבדוק, אולי אף אחד לא ישים לב שהם ממשיכים להגיע למרות שהם כבר לא משלמים. בהיבט הזה, מנעול לחדר כושר שפועל בשיטה הביומטרית, מאפשר לבעלים לתכנת מראש את תקופת המנוי בהרשאה של המתאמן, מהיום הראשון ועד הדקה האחרונה. יום אחד אחרי, המתאמן יווכח לדעת שהדלת פשוט לא נפתחת לו. זו גם דרך נעימה יותר ליידע את המתאמן שהוא כבר לא יכול להגיע, מאשר להודיע לו את זה פנים אל פנים.

לקבלת הטבה מיוחדת השאירו פרטים

דילוג לתוכן